logo-vodu
اخبارحوادث- داخلی
                  
۱۳۹۶/۰۷/۲۸
                
1 سال قبل

۱۲ کشته در حمله دوباره پهپادهای آمریکایی به منطقه مرزی پاکستان و افغانستان

حمله پهبادی-مرز افغانستان و پاکستان- 12کشته

در حمله پهپادهای آمریکایی طی هفته جاری در روز جمعه در نزدیکی مرز پاکستان و افغانستان، حداقل ۱۲ نفر کشته شده و شش خانه در این مرز مورد حمله قرار گرفت.

از منابع رسمی پاکستان، این حملات پهپادی در منطقه خوش کرم(Khosh Kurram) افغانستان به وقوع پیوسته است.
برخی رسانه های پاکستان تعداد این حملات را طی هفته جاری بین سه تا پنج حمله پهپادی در این مناطق عنوان کرده اند.
بر اساس گزارش های منتشر شده، پهپادهای آمریکایی در سه هفته گذشته دستکم ۷۰ حمله هوایی انجام دادند که بر اثر این حملات تنها طی روزهای اخیر ۳۰ تن در مناطق هم مرز پاکستان و افغانستان کشته شدند.
دو حمله پهپادی در سه شنبه هفته جاری در منطقه مرزی پاکستان و افغانستان ۱۱ کشته بر جای گذاشت.
حمله روز گذشته (دوشنبه) پهپادهای آمریکایی به منطقه مرزی پاکستان و افغانستان در منطقه «کرم اجنسی» نیز ۲۰ کشته برجا گذاشت.
پاکستان همواره به حمله پهپادهای آمریکایی اعتراض و آن را نقض حاکمیت خود تلقی کرده است.
اما با این همه، آمریکا تاکید می کند که این هواپیماها جنگجویانی را که در مناطق بی قانون قبایلی، هم مرز با افغانستان مخفی شده اند، نابود می کنند؛ جایی که ارتش پاکستان چندان رغبتی به فرستادن نیروهای نظامی برای مقابله با این شورشیان ندارد.
در حمله یک فروند هواپیمای بدون سرنشین به منطقه قبایلی «کرم اجنسی» در ماه سپتامبر نیز سه نفر کشته و دو تن زخمی شدند.
گفته می شود این تحولات دقیقا پس از آزادسازی خانواده آمریکایی – کانادایی تبار از دست طالبان در این منطقه مرزی آغاز شده است.
یک زن آمریکایی، همسر کانادایی او و سه فرزندشان که همه در دوران اسارت متولد شده‌اند، پنج سال پس از ربوده شدن توسط طالبان افغانستان در روز چهارشنبه آزاد شدند.
کایتلن کلمن ۳۱ ساله و شوهرش جوشوا بویل ۳۴ ساله در سال ۲۰۱۲ هنگامی که در ولایت غزنی افغانستان مشغول کوهنوردی بودند توسط طالبان به گروگان گرفته شدند.
آنها روز چهارشنبه هفته گذشته در عملیات مشترکی توسط ارتش پاکستان و واحدهای نیروی مخصوص ارتش آمریکا آزاد شده و به محل امنی منتقل شدند. سرگذشت این خانواده طولانی‌ترین و عجیب‌ترین مورد از گروگان گیری شهروندان آمریکایی در سال‌های اخیر بوده است.
به گفته دو مقام آمریکایی، واحدهای نیروی مخصوص ارتش آمریکا از چند روز پیش خود را برای عملیات آزاد سازی این گروگان‌ها آماده کرده بودند. ولی روز چهارشنبه ناگهان و در کمال تعجب مقامات آمریکایی، ارتش پاکستان اعلام کرد که این گروگان‌ها را در اختیار دارد.


منبع:خبرگزاری ایرنا/

پست های مرتبط