logo-vodu
اخباراجتماعی-داخلی
                  
۱۳۹۶/۰۱/۰۸
                
2 سال قبل

پیکر سردار اردستانی چهارشنبه تشییع می شود/اردستانی از پرچم ‌داران تاریخ ‌نگاری دفاع مقدس بود

بنیاد حفظ آثار-سردار اردستانی-درگذشت

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با صدور پیامی درگذشت سردار حسین اردستانی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، را تسلیت گفت.

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، این بنیاد در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت سردار سرتیپ پاسدار حسین اردستانی رئیس فقید مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، آورده است: بی شک تاریخ نگاری دفاع مقدس در کشورمان با نام و یاد و مجاهدت های ماندگار و تاثیرگذار سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین اردستانی رئیس فقید مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس عجین شده، به گونه ای که وی را در زمره یکی از پرچم‌داران این عرصه معرفی کرده است.
در ادامه این پیام تسلیت آمده است: تلاش های صادقانه و همت جهادی و انقلابی آن پاسدار سرافراز انقلاب اسلامی و استاد متعهد و مخلص دانشگاه برای همیشه الهام بخش ادامه دهندگان راه خطیر و مهم آن مرحوم در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و نیز دانشجویان فهیم و آینده ساز کشورمان خواهد بود.
در این پیام با تسلیت فقدان این روایتگر صادق و پیشکسوت هشت سال دفاع مقدس به محضر مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا حضرت امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) و خانواده شریف و داغدار سردار اردستانی و نیز همرزمان ایشان، از درگاه خداوند متعال رحمت و مغفرت واسعه الهی برای آن مرحوم و برای بازماندگان معزز ایشان صبر و شکیبایی مسالت شده است.
سردار اردستانی روز گذشته در هنگام انجام ورزش روزانه، دچار عارضه قلبی شد و پس از انتقال به بیمارستان، دارفانی را وداع کرد.
اردستانی پس از یک دوره حضور در مناطق جنوبی کشور و بازدید از یادمان های دفاع مقدس و تجدید عهد با شهدا، به تهران بازگشته بود.
زمان درگذشت وی از سوی رسانه های مختلف، روز دوشنبه هفتم فروردین ۹۶ عنوان شده است.
اردستانی در سال‌های اخیر در سمت رییس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس مشغول به فعالیت بود.
پروژه تاریخ شفاهی محسن رضایی که در سال ۹۴ نخستین جلد آن منتشر شده است نیز از جمله آخرین پروژه کاری که بود سردار اردستانی شخصا آن را دنبال می‌ کرد.

** مراسم تشییع مرحوم اردستانی روز چهارشنبه برگزار می شود
براساس اعلام پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مراسم تشییع و تدفین مرحوم حسین اردستانی رییس فقید مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صبح فردا(چهارشنبه ۹ فروردین ) از ساعت ۹:۳۰ دقیقه از مقابل منزل مسکونی ایشان واقع در شهرک غرب ،خیابان هرمزان شمالی، پلاک ۱۱ برگزار می شود.
مراسم ترحیم مرحوم اردستانی نیز روز جمعه (۱۰ فروردین) از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰در مسجد حضرت رسول (ص ) واقع در میدان کاج برگزار خواهد شد.

منبع:خبرگزاری ایرنا

پست های مرتبط