logo-vodu
اخبارورزشی-داخلی
                  
۱۳۹۶/۰۷/۲۱
                
2 سال قبل

شفر:۶۰ درصد خواسته هایم اجرا شد/استقلال نیاز به زمان و تمرین دارد

ورزش-فوتبال-استقلال

«وینفرد شفر» سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران با تاکید بر اینکه تنها ۶۰ درصد از خواسته هایش در زمین پیاده شد، گفت: برای رسیدن به شرایط مطلوب نیاز به زمان و تمرین زیاد داریم.

شفر جمعه شب پس از توقف خانگی تیمش مقابل فولاد خوزستان در هفته نهم لیگ برتر باشگاه های ایران، توضیح داد: در نیمه نخست عملکرد خوبی داشتیم و از دفاع به حمله عملکردمان مطمئن بود.
وی افزود: با این حال مشکل ما ایجاد نکردن موقعیت های مناسب گلزنی است که برای رفع این مساله نیاز به زمان و تمرین داریم.
شفر با ابراز خرسندی از اضافه شدن سه بازیکن ملی پوش استقلال به تمرینات گفت: این بازیکنان در حال تمرین با تیم هستند و شناخت من از تیم استقلال بسیار بهتر شده است.
وی با بیان اینکه در این دیدار پاس های اشتباه زیادی از سوی بازیکنان استقلال انجام شد، اظهار داشت: تیم فولاد در عقب زمین خود جمع شده بود و ما باید سانترهای بیشتری انجام می دادیم؛ سانترهای بازیکنان ما از دقت لازم برخورد نبود و مهاجمان نمی توانستند از آنها استفاده کنند.
سرمربی آبی پوشان تصریح کرد که همچنان هماهنگی لازم بین بازیکنان این تیم به وجود نیامده و این موضوع در پاس ها و ارسال های اشتباه مشهود است.
شفر با بیان اینکه هرچه به پایان بازی نزدیک تر می شدیم، اشتباهات بازیکنان استقلال بیشتر می شد، افزود: در هفته های بعد از این استرس کاسته خواهد شد؛ امروز دفاع و دروازه بان ما عملکرد خوبی داشتند هرچند که توپ چندانی نیز روی دروازه ما ارسال نشد.
وی ادامه داد: انتظار دارم بازیکنان استقلال پاس های اشتباه کمتری بدهند و در تمرینات به طور حتم بر روی مسائل تاکتیکی کار خواهیم کرد.
سرمربی استقلال ضمن قدردانی از هواداران به آنها اطمینان داد که در دیدارهای بعدی خوشحال تر از امروز به خانه باز خواهند گشت.
شفر با بیان اینکه باید سانترهای کوتاهی را از روی خط کناری بر روی دروازه فولاد ارسال می کردیم، افزود: هدف اصلی ما آماده کردن بازیکنان از نظر ذهنی است زیرا فوتبال اول ذهن است و بعد بازی؛ بازیکنان استقلال باید تعادل بین پاس دادن یا دریبل کردن را بدانند و این موضوع در تمرینات حاصل خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد که در دیدار امروز شناخت بهتری نسبت به نقاط ضعف آبی پوشان پیدا کرده و در تمرینات بر روی آنها متمرکز خواهد شد.
شفر در پاسخ به این سوال که آیا ترکیب استقلال را خودش چیده یا مشاوره گرفته است، گفت: صد در صد ترکیب با نظر من بوده است؛ من عملکرد بازیکنان را مشاهده و بازی های فولاد را نیز آنالیز کرده بودم و به همین دلیل امروز توانستیم این تیم را به خوبی کنترل کنیم.
سرمربی آبی پوشان علت اصلی استرس بازیکنان استقلال را خارج شدن آنها از مسیر اصلی و قرار نداشتند در جایگاه خود دانست و افزود: به طور حتم در دیدارهای آتی خط میانی و مهاجمان ما عملکرد بهتری خواهند داشت و ما نتایج بهتری خواهیم گرفت.
سرمربی آلمانی استقلال همچنین سوال خبرنگاران درباره انتخاب دستیار و حاشیه های به وجود آمده برای آن را بدون پاسخ گذاشت.
وی درباره چگونگی تغییر جایگاه استقلال در جدول اظهار داشت: شانس در فوتبال خیلی مهم است و هدف ما شناسایی نقاط ضعف تیم و بازیکنان و به حداکثر رساندن توانایی آنهاست.
شفر تاکید کرد که نمی توان بازیکنان را مانند رایانه کنترل کرد و باید از نظر فکری و کارهای تاکتیکی در تمرینات بر روی آنها کار کرد.

**هواداران نگران شهرآورد نباشند
سرمربی استقلال درباره نگرانی هواداران این تیم از شهرآورد اظهار داشت: شهرآورد تهران یکی از بزرگترین شهرآوردهای دنیای فوتبال است و حتی خبرنگاران از آلمان با من تماس گرفته و خواهان پوشش این دیدار هستند.
وی با اشاره به سوابق خود در شهرآوردهای بسیار گفت: هواداران نگران نباشند زیرا بازیکنان ما روز به روز بهتر و آماده تر خواهند بود و ما قصد داریم با کمک به بازیکنان و تزریق انرژی مثبت به تیم، استقلال را به جایگاه بهتری برسانیم.
شفر تصریح کرد: در فوتبال امروز یک سوم گل ها از روی ضربات ایستگاهی حاصل می شود، ولی در دیدار امروز توقع ما از ضربات ایستگاهی حاصل نشد با این حال اطمینان داشته باشید که در دیدارهای بعد این شرایط بهتر خواهد شد.

** استقلال از نظر فوتبالی بیمار است
سرمربی استقلال با بیان اینکه استلال از نظر فوتبالی بیمار است و وی می خواهد با پشتیبانی همه اعضا، این تیم را به مسیر اصلی خود بازگرداند خاطرنشان کرد: بازیکنان ما در دیدار امروز توپ های زیادی را در محوطه جریمه از دست دادند که این موضوع در دیدارهای بعدی نباید تکرار شود.


منبع:خبرگزاری ایرنا/

پست های مرتبط