logo-vodu
اخبارعلمی-داخلی
                  
۱۳۹۵/۱۱/۱۹
                
4 سال قبل

زیرساخت‌های تولید واکسن و فرآورده‌های دارویی انستیتو پاستور افتتاح شد

صبح امروز با حضور وزیر بهداشت زیرساخت‌های تولید واکسن و فرآورده‌های دارویی و تشخیصی در انستیتو پاستور افتتاح شد.

هومن کاغذیان در حاشیه مراسم افتتاح زیرساخت‌های تولید واکسن و سرم سازی در انستیتو پاستور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زیرساخت‌های تولید واکسن، فرآورده‌های دارویی و تشخیصی در انستیتو پاستور با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در ۵ سایت افتتاح می‌شود.

رئیس مجتمع تحقیقات و تولید انستیتو پاستور افزود: در مرکز رشد انستیتو پاستور ۴۰ شرکت دانش بنیان مستقر بوده که توسط بخش خصوصی و اعضای هیات علمی تاسیس می شوند. این شرکتها به تولید فرآورده‌های جدید از جمله فرآورده‌های متعدد واکسنی و کیت‌های تشخیصی و داروها در نظام سلامت می پردازند.

وی با بیان اینکه در زیرساخت‌های دولتی امکان تملک دارایی نیست، گفت: ظرفیت و قانون شرکت‌های دانش بنیان به مجموعه‌هایی با قدمت و سابقه بالا در تولید دارو مثل انستیتو پاستور این اجازه را می‌دهد که از برخی از ظرفیت‌های خود توان استفاده را داشته باشند.

کاغذیان با اشاره به انتقال و توسعه تکنولوژی، اظهار کرد: در مجتمع تحقیقاتی انستیتو پاستور ارائه آموزش به دانشجویان PhD، خدمات تشخیصی، پژوهش، تحقیق، فناوری، مرکز رشد و اکوسیستم دانش بنیان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: افراد حاضر در انستیتو پاستور پس از سه سال که دوره آموزش را طی می‌کنند با ادبیات تجارت دانش بنیان آشنا می‌شوند. با قاطعیت می‌توان گفت که انستیتو پاستور به دلیل داشتن ویژگی‌هایی همچون آموزش، پژوهش، نوآوری و کارآفرینی در نظام سلامت جزو دانشگاه‌های نسل چهارم محسوب می‌شود.

منبع:خبرگزاری ایسنا

پست های مرتبط