logo-vodu
اخبار فرهنگی و هنری-داخلی
                  
۱۳۹۶/۰۸/۰۷
                
2 سال قبل

زبان فارسی حلقه وحدت تمام اقوام در ایران اسلامی است

آموزش و پرورش-وزیر ارشاد اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حالی که زبان های قومی و محلی جایگاه خود را دارند ، زبان فارسی به عنوان یکی از حلقه های وحدت در ایران اسلامی به شمار می رود.

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سید عباس صالحی امروز یکشنبه در نشست کمیته اجتماعی و فرهنگی شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد ، گفت: توسعه و امنیت پایدار برای همه جوامع و کشورها مهم است و برای ایران اسلامی نیز اهمیتی مضاعف دارد ، بنابراین توجه بر توسعه و امنیت پایدار در استان های مرزی یک ضرورت است.
وی در این نشست که وزیر آموزش و پرورش نیز حضور داشت ، افزود: کمیته اجتماعی و فرهنگی شورای توسعه و امنیت پایدار غرب و شرق با توجه به روابط داخلی و خارجی که استان های مرزی دارند ، در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاسیس شده است.
وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توجه به استان ها از رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد سلامی در دولت دوازدهم است و برگزاری این جلسه با نگاه دستگاه محور که امروز وزارت آموزش و پرورش میزبانی آن را بر عهده دارد ، منجر به شناخت و رسیدن به اهداف و تعامل و ارتباط جدی تر در جهت رفع مسائل استان های مرزی می شود.
صالحی اظهار کرد: دبیرخانه این کمیته که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مستقر است با نگاهی آسیب شناسانه نسبت به گذشته پیش خواهد رفت.
وی افزود: سازمان ها و نهادهای مختلفی از جمله آموزش و پرورش، صدا و سیما می توانند در حوزه های فرهنگی و اجتماعی استان های مرزی تاثیرگذار باشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شورای آموزش و پرورش مناطق مرزی در وزارت آموزش و پرورش نیز نقش مهمی در مباحث آموزشی و فرهنگی و توسعه امنیت پایدار استان های مرزی می تواند داشته باشد.
وی بر بهره گیری از ظرفیت های وزارت آموزش و پرورش، حوزه های علمیه، بسیج سازندگی، مدارس شبانه روزی و … در جهت توسعه امنیت پایدار در استان ها تاکید کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توجه و آموزش زبان فارسی در مناطق دو زبانه نیز تاکید کرد و گفت: در عین اینکه زبان های قومی و محلی جایگاه خود را دارند، زبان فارسی به عنوان یکی از حلقه های وحدت در ایران اسلامی محسوب می شود.


منبع:خبرگزاری ایرنا/

پست های مرتبط