logo-vodu
اخبار سیاسی-داخلی
                  
۱۳۹۶/۰۵/۲۰
                
2 سال قبل

رجایی می‌گفت مبادا ۱۱میلیونی که رای داده‌اند،قیامت مواخذه ام کنند

خطبه های نمازجمعه تهران-گناه-محمدعلی موحدی کرمانی

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: شهید رجایی نگران بود و می‌گفت که ۱۱ میلیون مردمی که به من رای داده‌اند مبادا روز قیامت مرا مواخذه کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های امروز اظهار کرد: انسان وقتی به چهل سالگی می‌رسد، خداوند به دو فرشته مأمور می‌گوید که «از حالا به بعد باید با شدت غلظت با این آدم برخورد کنید».

وی افزود: باید هر کاری انجام می‌دهد از کوچک تا بزرگ ثبت و ضبط شود. برخی گناهان هست که در پی آن غضب خداوند حضور دارد؛ در این صورت انسان باید خود را برای آتش جهنم آماده کند.

آیت الله موحدی کرمانی در بخش دیگری از اظهارات خود درباره مؤاخذه از سوی مردم در روز قیامت به ذکر خاطره ای از شهید رجایی پرداخت و گفت: شهید رجایی نگران بود و می‌گفت که ۱۱ میلیون مردمی که به من رای داده‌اند مبادا روز قیامت مرا مواخذه کنند، گاهی امام زمان(عج) ممکن است دامان ما را بگیرد و در روز قیامت مؤاخذه کند.

وی درباره سخن قرآن کریم مبنی بر فرار خویشاوندان از یکدیگر در روز قیامت به خاطر دِینی که نسبت به یکدیگر دارند تصریح کرد: انسان به همه دیونی که به دیگران به‌ویژه خویشاوندان دارد باید پاسخ دهد و اگر حقی از آنان ضایع شده باید آن ها را ادا بکند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به هشدار قرآن به کسانی که نسبت به همه کارهای خود فخر می‌کنند و از آن راضی هستند گفت: قرآن می‌فرماید این افراد دوست دارند کسی از آنان تعریف کند ولو آنکه تعریف نابجا و بی‌مورد باشد.

وی ادامه داد: این افراد به خاطر ویژگی که در آن ها نیست دوست دارند مدح و ثنایشان گفته شود و درواقع مدحی دروغین از سوی افرادی متملق است. قرآن می‌فرماید تصور نکنید کسانی که این ‌گونه مدح شدن را دوست دارند، می‌توانند از عذاب خداوند فرار کنند بلکه عذابی دردناک در انتظار آن ها است.

آیت‌الله موحدی کرمانی با ذکر این نکته که این عذاب الهی به علت خوشحالی از مدح بیجاست تاکید کرد: حتی اگر کسی مدح و ثنای شما را به دروغ گفت اگر نمی‌توانید دهانش را ببندید، لااقل به او اعتراض بکنید و اگر هم مجالی برای اعتراض نیست در درون خودتان خوشحال نشوید چراکه این خوشحالی مورد مؤاخذه قرار می‌گیرد.


منبع:خبرگزاری مهر/

پست های مرتبط