logo-vodu
اخبارحوادث- داخلی
                  
۱۳۹۶/۱۰/۱۷
                
6 سال قبل

داستان متهمی که به جای زندان روانه بیمارستان اعصاب و روان شد

حوادث-فضای مجازی-دستگیری

پلیس در اعلام مهم ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از دستگیری مردی خبر داد که در فضای مجازی اقدام به ارسال پیام های توهین آمیز و تهدید افراد می کرد اما به جای زندان روانه بیمارستان اعصاب و روان شد.

از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امین یادگار نژاد رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان در رابطه با این خبر گفت: مردی که در فضای مجازی، اقدام به ارسال پیام‌های توهین آمیز و سپس تهدید افراد می نمود توسط پلیس فتا استان کرمان دستگیر شد.
وی ادامه داد: در پی شکایت دو خواهر مبنی بر اینکه مدتی است که شخصی در فضای مجازی با ارسال پیام‌های توهین آمیز، اقدام به ایجاد مزاحمت و در نهایت تهدید برایمان کرده است که پرونده با موضوع مزاحمت در فضای مجازی در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
رئیس پلیس فتا استان کرمان افزود: با انجام تحقیقات علمی، پلیسی و با بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد فردی که اقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکیان را نموده بود از اقوام آنها بوده است.
یادگار نژاد افزود : متهم پس از دستگیری به این پلیس دلالت که در ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی بوده اما با وجود ادله کافی در بازجویی‌های خود اعتراف و مشخص گردید که وی دچار بیماری روحی و روانی بوده و سابقه بستری در بیمارستان اعصاب و روان را هم داشته است.
وی گفت: پس از تکمیل پرونده، حسب دستور مقامات قضایی استان با توجه به اینکه متهم بیمار بوده به بیمارستان اعصاب و روان اعزام شد.

**کشف بیش از ۲۸ هزار لیتر سوخت قاچاق در زنجان
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان زنجان از کشف ۲۸ هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت قاچاق از یک دستگاه کامیون در اتوبان ‘زنجان – قزوین’ توسط ماموران پلیس آگاهی خبر داد.
سرهنگ اسماعیل اسماعیلی گفت: در راستای مبارزه با قاچاق فرآوردهای نفتی ماموران پلیس آگاهی استان از حمل مقادیری سوخت قاچاق مطلع شدند. در این راستا ماموران با ایجاد ایست و بازرسی خودرو حامل سوخت قاچاق را که یک دستگاه کامیون بود شناسایی و با علائم هشدار دهنده آن را متوقف کردند.
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان زنجان ادامه داد: ماموران در بازرسی از این خودرو ۲۸ هزار و ۵۰۰ لیتر نفت سفید قاچاق کشف کردند .

**کشف ۷ تن و ۵۰۰ کیلوگرم ماهی قاچاق
جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان از کشف ۷ تن و ۵۰۰ کیلوگرم ماهی قاچاق طی یک عملیات توسط ماموران انتظامی آق قلا خبر داد.
سرهنگ مسعود فروزان نیا گفت: ماموران انتظامی شهرستان آق قلا روز گذشته در طی یک کار اطلاعاتی و پلیسی موفق به توقیف ۲ دستگاه خودرو حامل ماهی قاچاق شدند. در این عملیات مقدار ۷ تن و ۵۰۰ کیلوگرم ماهی قاچاق در بازرسی از خودروهای مورد نظر کشف شد و کارشناسان ارزش این مقدار ماهی قاچاق را بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.
به گفته وی در این عملیات ۳ نفر دستگیر و ماهی کشف شده پس از صورتجلسه تحویل مراجع ذیصلاح شد.

**دستگیری سارق منزل به همراه ۴ مالخر
سردار حیدر عباس زاده فرمانده انتظامی استان خوزستان از کشف بیش از ۱۰۰ فقره انواع سرقت و دستگیری سارق حرفه ای در شهر اهواز خبر داد و گفت: در راستای ارتقا امنیت اجتماعی و مبارزه قاطع با سارقان حرفه ای، دستورات و راهکارهای عملیاتی به فرمانده انتظامی شهرستان اهواز ابلاغ شد.
این مقام ارشد انتظامی افزود: ماموران پلیس با انجام اقدامات تخصصی و گشت زنی هدفمند، سارق حرفه ای را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در یک عملیات منسجم و غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند.
سردار عباس زاده با بیان اینکه سارق دستگیر شده در تحقیقات پلیسی به بیش از ۱۰۰ فقره سرقت منزل و سایر سرقت ها در نقاط مختلف شهرستان اهواز از سال ۱۳۹۲ تاکنون اعتراف کرد، افزود: ماموران انتظامی با توجه به اعترافات متهم، ۴ مالخر اموال مسروقه را شناسایی و در این رابطه دستگیرکردند.
فرمانده انتظامی استان در خاتمه با بیان اینکه از محل اختفاء سارقان مقادیری کالای خانگی مسروقه و ۳ قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز کشف و ضبط شده است، خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی راهی مرجع قضائی شدند.

**کشف محموله ۲ میلیاردی قاچاق
سردارحیدر عباس زاده فرمانده انتظامی استان خوزستان با اعلام توقیف یک دستگاه کامیون کشنده’ ولوو’ از کشف کالای قاچاق به ارزش ۲ میلیارد ریال در شهرستان امیدیه خبر داد و گفت: در ادامه روند مبارزه جدی و بی امان با قاچاق کالا، مأموران پلیس پاسگاه انتظامی آسیاب، حین کنترل خودروهای عبوری در محور ‘دیلم – امیدیه’، موفق به شناسایی و توقیف یک دستگاه کامیون کشنده ولوو حامل بار قاچاق شدند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: در بازرسی از بار کامیون توقیفی انواع البسه و پوشاک به تعداد ۲۰ هزار و ۵۰ ثوب، فاقد هرگونه مدارک گمرکی کشف و ضبط شد.
سردار عباس زاده گفت: کارشناسان ارزش ریالی این محموله قاچاق را بالغ بر ۲میلیارد ریال برآورد کرده اند.
در این رابطه یک قاچاقچی دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.

**کشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق
سرهنگ یدالله حسن پوررئیس پلیس آگاهی استان کرمان از کشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق و دستگیری یک متهم دراین راستا خبر داد و گفت: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و نامحسوس و پس از چندین روز تعقیب و مراقبت های شبانه روزی خودرو مشاهده کردند راننده خودرو مورد نظر با استفاده از تاریکی هوا و تعویض پلاک قصد انتقال سوخت قاچاق را به شهرستان های جنوبی را داشته که با همکاری ماموران انتظامی شهرستان فهرج کامیون حامل سوخت قاچاق توقیف گردید.
حسن پور گفت: در بازرسی از خودرو ۳۰ هزار لیتر نفت سفید قاچاق به ارزش ریالی ۸۰۰ میلیون ریال کشف شد و در این راستا یک متهم دستگیر و تحویل مقامات قضائی شد.

**واژگونی پژو ۴۰۵، ۳ کشته بر جای گذاشت
سرهنگ علی اسفندانی رئیس پلیس راه استان هرمزگان از وقوع واژگونی یک دستگاه پژو ۴۰۵ با ۳ کشته و یک مجروح در شهرستان رودان خبر داد و گفت: برابر اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک مورد تصادف فوتی در جاده اصلی رودان ، مأموران سریعا به محل اعزام شدند.
وی افزود: طی بررسی های انجام شده و شواهد موجود در صحنه مشخص شد، یک دستگاه پژو ۴۰۵ به دلایل نامعلومی به شانه خاکی جاده منحرف و واژگون شده است که در این حادثه ۳ نفر در دم فوت و یک نفر نیز به شدت مجروح و توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شد.

**برخورد ۲ خودرو، یک کشته و ۷ مجروح برجای گذاشت
برخورد ۲ دستگاه سواری پراید و پژو ۴۰۵ در محور ‘مهاباد – ارومیه’، یک کشته و ۷ مجروح برجای گذاشت.
سرهنگ ‘عباس فرمانی’ رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: ماموران پلیس راه از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، از وقوع یک فقره تصادف در محور ‘مهاباد – ارومیه’ مطلع و بلافاصله به محل اعزام شدند.
وی ادامه داد: در بررسی های اولیه مشخص شد که این تصادف بین ۲ دستگاه سواری پراید و پژو ۴۰۵ رخ داده است.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در این حادثه، یکی از سرنشینان سواری پراید در دم فوت شد، افزود: رانندگان و ۵ نفر از سرنشینان هر ۲ خودرو نیز که به شدت مجروح شده بودند به بیمارستان منتقل شدند.

**انهدام باند سارقان ۲۴ میلیاردی در اصفهان
سردار مهدی معصوم بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند ۳ نفره سارقان منزل و کشف ۲۴ میلیارد ریال اموال مسروقه توسط کارآگاهان پلیس آگاهی خبر داد و گفت: در پی دریافت شکایاتی از شهروندان مبنی بر سرقت از منزل در منطقه جنوب شهر اصفهان، شناسایی و دستگیری عامل یا عوامل این سرقت ها به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود:ماموران پلیس آگاهی پس از انجام یکسری کارهای تخصصی و اطلاعاتی موفق شدند ۳ سارق حرفه ای را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در مخفیگاهشان دستگیر کنند.
سردار معصوم بیگی اضافه کرد : افراد دستگیر شده هنگامی که با مستندات پلیس روبرو شدند به سرقت ۲۴ میلیارد ریال اموال از منازل شهروندان در منطقه جنوب شهر اصفهان اعتراف کردند.

**کشف بیش از نیم تن مواد مخدر در کرمان
سرهنگ ناصر فرشید جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف ۵۷۵ کیلو گرم مواد مخدر و دستگیری یک قاچاقچی در عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان فهرج خبر داد و گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان فهرج در ایست و بازرسی موقت محور ‘زاهدان- فهرج’ حین کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون مشکوک شده و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی از خودرو، ۵۷۵ کیلو گرم تریاک که به طرز ماهرانه ای جاساز شده بود کشف و در همین راستا یک قاچاقچی نیز دستگیر شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد:متهم به همراه مواد کشف شده پس از تکمیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل دستگاه قضائی شد.


منبع:خبرگزاری ایرنا/

پست های مرتبط