logo-vodu
اخبار اقتصادی-داخلی
                  
۱۳۹۶/۱۰/۱۰
                
1 سال قبل

تعویض سالانه ۳۰۰ هزار مخزن سی.ان.جی در کشور

انرزی-سی ان جی-تعویض مخزن سوخت

رئیس دبیرخانه دائمی سی.ان.جی کشور گفت: سالانه ۳۰۰ هزار مخزن سی.ان.جی در کشور با اعطای تسهیلات بانکی تعویض می شود.

محسن مشایخی روز یکشنبه در حاشیه مراسم آغاز طرح ملی تعویض مخازن فرسوده خودروهای گازسوز در شهرک صنعتی لیا قزوین گفت:با توجه به انفجار تعدادی از مخازن خودروهای گازسوز در سطح کشور برای تامین امنیت مسافران و خودروهای دوگانه سوز از یکسال قبل وارد عمل شدیم.
وی افزود:بسیاری از این مخزن ها در آغاز اجرای این طرح در سال ۸۲ به صورت غیرقانونی وارد کشور می شد که به انفجار این مخازن بعد از طی مدتی منجر شد.
وی افزود:طی دهه گذشته بیش از ۲ میلیون تبدیل های زیرزمینی و غیرقانونی مخازن خودروها در کشور صورت گرفته که ۶۳ مورد این مخازن وارداتی و غیراستاندارد تاکنون منفجر شده اند.
این مسئول ادامه داد:با پست بانک جمهوری اسلامی برای اعطای تسهیلات در این زمینه اقدام کرده ایم و این بانک اعطای تسهیلات برای تعویض ۳۰۰ هزار مخزن را طی یکسال از منابع داخلی تقبل کرده است.
مشایخی خاطر نشان ساخت:۴۰۵ شعبه پست بانک در سراسر کشور آماده پذیرش متقاضیان تعویض مخازن سی.ان.جی هستند و ثبت نام از فردا آغاز خواهد شد.
وی افزود:تمامی مجوزهای داخلی لازم اخذ شده است و سازندگان مخزن ها برای قبول این طرح وارد عمل شده اند.
رئیس دبیرخانه دائمی سی.ان.جی کشور افزود: امروز ۲۵۶ مخزن سی.ان.جی برای چهار استان اصفهان،تهران،مرکزی و خوزستان از شهرک صنعتی لیای قزوین بارگیری شد و این طرح رسما دراین چهار استان به مدت یک ماه آغاز می شود.
وی تصریح کرد: سامانه اینترنتی www.tavizmakhzan.ir به همین منظور طراحی شده که همه مراحل از ثبت نام تا هدایت مشتری به بانک عامل، تشخیص تعویض مخزن، تاییدیه بازرسی و خروج خودرو همراه با کد رهگیری در آن انجام می شود.
این مسئول ادامه داد:امیدواریم کاستی ها و نواقص موجود را در طرح آزمایشی در مدت یکماهه مرتفع کرده و برای اجرای کلی در سطح کشور اقدام کنیم.
وی افزود: بیش از پنج میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی دوگانه سوز در کشور وجود دارد که ۲ میلیون آنها تبدیل غیرمجاز بوده و فاقد شناسنامه است.
مشایخی با بیان اینکه زیرساخت های کشور برای توسعه استفاده از مخازن گازسوز فراهم است افزود:تاکنون سه و نیم میلیارد دلار برای بخش سی.ان.جی در کشور سرمایه گذاری شده است.
۲ هزار و ۴۰۰ جایگاه سی.ان.جی سوز در کشور فعال است و بستر برای توسعه استفاده از این انرژی پاک فراهم است.


منبع:خبرگزاری ایرنا/

پست های مرتبط