logo-vodu
اخبارمذهبی-داخلی
                  
۱۳۹۶/۰۴/۲۴
                
5 سال قبل

اتحاد و وحدت امت اسلام از ضروریات دین در این برهه است

اهل سنت-گنبدکاووس

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با تشریح توطئه های دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمین و ایجاد جنگ و درگیری در بین آنان، اتحاد و وحدت امت اسلامی را از ضروریات دین در این برهه زمانی خاص اعلام کرد.

آخوند عبدالباسط نوریزاد شامگاه شنبه در نشست صمیمی معتمدین و متنفذین اهل سنت گنبدکاووس با مدیرکل سیاسی وزارت کشور در گنبدکاووس افزود: تلاش دشمنان اسلام در این برهه معطوف به ایجاد اختلاف بین مسلمین از طریق ایجاد گروه هایی همچون داعش و ترویج افکار تند و تکفیری نظیر سلفی ها و وهابیت است.
وی با بیان اینکه بین ضروریات مذهب و ضروریات دین تفاوت وجود دارد، خاطرنشان کرد: هجمه دشمن در زمان حاضر علیه اسلام و مسلمین، اعم از شیعه و سنی است و تشخیص علمای اسلام در این برهه زمانی و با توجه به توطئه های دشمنان علیه دین اسلام، اتحاد و وحدت مسلمین به عنوان ضروریات دین است.
وی خاطرنشان کرد: مسلمانان باید با تشخیص درست ضروریات دین و با حفظ و وحدت و اتحاد، با تفکرات تند وتکفیری همچون داعش که با هدف ایجاد تفرقه و نزاع بین مسلمین به وجود آمده اند ، مبارزه کنند.
امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بخش دیگری از سخنان خود، اهل سنت منطقه را انقلابی و همیشه حاضر در صحنه های مختلف انقلاب توصیف کرد و گفت: برخورداری از حکومت اسلامی از آرزوهای اهل سنت منطقه بوده که با پیروزی انقلاب اسلامی این آرزو محقق شده و خداوند راشاکریم که در سایه حکومت اسلامی زندگی می کنیم.
آخوند نوریزاد وحدت بین شیعه و سنی در منطقه را مثال زدنی توصیف کرد و گفت : برادران شیعه و سنی در این منطقه در کمال برادری و وحدت در کنار هم زندگی کرده و در خوشی و غم های یکدیگر شریک هستند.
در این نشست که با حضور جمع کثیری از معتمدین و متنفذین اهل سنت گنبدکاووس برگزار شد، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس نیز در سخنانی با تشریح موقعیت این شهرستان از نظر جغرافیایی و جمعیتی، آن را یکی از مهمترین شهرستان های استان گلستان معرفی کرد.
عبدالقدیر کریمی خاطرنشان کرد: برادران ترکمن و اهل سنت منطقه با حضور در عرصه های مختلف انقلاب از جمله در انتخابات مختلف ثابت کردند که هرزمان که نظام به حضور مردم در صحنه نیاز داشته ، آنها در این مسیر ثابت قدم و حاضر در صحنه بوده اند.
وی با اشاره به مشارکت ۷۴ درصدی مردم شهرستان در انتخابات اخیر گفت: مردم این شهرستان بویژه برادران اهل سنت و ترکمن با حضور گسترده خود و رای اعتماد مجدد به دولت تدبیر و امید، رویکردها و جهت گیری های این دولت را تایید کردند.
در این نشست، برخی از متنفذین و معتمدین اهل سنت گنبدکاووس به عنوان نمایندگان جمع حاضر به بیان مطالبات خود پرداختند که مشارکت در مدیریت های مختلف استانی و شهرستانی، برخورداری از حقوق شهروندی با نگاه عدالت محورانه مسئولان بلندپایه دولت و نظام و رفع برخی از مشکلات و محرومیت ها از جمله در امور کشاورزی، صنایع تبدیلی و صنعت از جمله آنها بود.


منبع:خبرگزاری ایرنا/

پست های مرتبط